Wish List 0

Sahte Anzer Balı'na Dikkat

Sayın tüketicilerimiz, bilindiği üzere Anzer Balı, 2021 yılında yapılan girişimler sonucu Coğrafi İşaret alarak Türk Patent Enstitüsü tarafından güvence altına alınmıştır. Ancak, balımızın marka değerini fırsat olarak gören kişi ve kişiler boş durmayarak "Anzer Balı" süsü verdikleri ne olduğu belli olmayan, Anzer Balı ile uzaktan yakından alakası olmayan, her hangi bir tahlile tabi tutulmamış, coğrafi işareti bulunmayan sözde ürünlerle, tüketicilerin ve halkımızın sağlığını tehlikeye atarken aynı zamanda da ülkemizde ve dünyada kabul görmüş, flora çeşitliliği ve değerleri bakımından eşsiz olan Anzer balının ismini zedelemektedir.

Bu yıl  olumsuz seyreden hava koşulları nedeniyle geçen yıllara göre çok daha az bal üretimi gerçekleşmiş ve stoklarımız kısa sürede tükenmiştir. Tüketici ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için coğrafi işarete sahip olmayan ve Anzer Balı olduğu söylenen ürünlere itibar etmemeleri, bu ürünleri Anzer Balı olduğunu iddia ederek satan kişi ve kişileri bağlı oldukları Tarım İl Müdürlüğü'ne şikayet etmeleri veya Kooperatifimize bildirmeleri rica olunur.


RİZE VALİSİ SAYIN KEMAL ÇEBER'E BALIMIZI TAKDİM ETTİK

Kooperatif başkanımız İshak YILMAZ ve Anzer Muhtarı Yakup YILMAZ, Rize Valimiz Sayın Kemal ÇEBER'i makamında ziyaret ederek, coğrafi işarete sahip Anzer Balı'nı taktim etti. Sayın valimize, yoğun temposunda bize vakit ayırıp kabul ettiği için teşekkür ederiz.

https://www.haberturk.com/rize-haberleri/90599236-sahte-anzer-balina-dikkat